Hotel Fenix Real Bogota
| Gratis Wi-Fi Gratis Wi-Fi i rummet | 24-timmars tjänster 24-timmars reception | Pendeltrafik Transferservice (mot avgift) |
| Barnvänligt Barnsängar | Husdjur Husdjur tillåtna |
Hotel Fenix Real Bogotá ligger i distriktet Barrios Unidos, ungefär 25 minuter till fots från Parque de la 93. Detta hotell med 23 rum erbjuder valutaväxel och varuautomat.
Här bor du 4 km från National Park och 2 km från Museo Mercedes Sierra de Pérez. Centrala Bogotá kan nås inom 10 minuters promenad. Fenix Real ligger i Bogotá och i närheten av Iglesia de La Porciúncula. Busshållplatsen Colombia är belägen ungefär 5 minuter till fots från hotellet.
Rummen på boendet har snabbt internet och plattskärms-TV med satellitkanaler, samt minibar för din bekvämlighet. Fenix Real i Bogotá erbjuder gästerna en separat toalett och en dusch i badrummen.
Du kan promenera 16 minuter till restaurangen Andres Carne de Res eller äta på restaurangen Un Toro y Siete Vacas, som ligger mindre än 350 meter bort.
- Lokala sevärdheter
- Simon Bolivar Central Park3,2 km
- Corferias International Exhibition Center4,5 km
- National University of Colombia3,4 km
- World Trade Center3,4 km
- El Virrey Park1,7 km
- 93 St. Park2,6 km
- Atlantis Shopping Mall1,1 km
- Rose Zone1,3 km
- Flygplatser
- El Dorado internationell flygplats12 km
- Tågstationer
- Centralstation6 km
Bekvämligheter på boendet
Beskrivning
- Helt rökfritt
- Parkering
- 24-timmars reception
- VIP-incheckning/-utcheckning
- Husdjur tillåtna
- 24-timmars säkerhet
- Bagageförvaring
- Valutaväxling
- Kafé
- Varuautomater
- Rökdetektorer
- Brandsläckare
- Kortåtkomst
- Nyckelåtkomst
Mat och drycker
- Snackbar
- Middag
Aktiviteter och avkoppling
- Offentligt bad
Service
- Transferservice (mot avgift)
- Rumsservice
- Hushållning
- Tvätt
- Utflykts-/biljettservice
- Affärer/kommersiell service
- Fax-/fotokopiering
På rummet
- Gratis Wi-Fi i rummet
- Minibar
- Strykservice
- LCD-TV
- Radio väckarklocka
- Barnsängar
- Bordsspel
Hotellregler
Vanliga frågor
- 🌇
Hur långt är centrum från Hotel Fenix Real Bogota?
Det tar 10 minuter till fots att komma från Hotel Fenix Real Bogota till centrum. - ✈
Hur långt är El Dorado internationell från Hotel Fenix Real Bogota?
Det är 5 km mellan El Dorado internationell flygplats och Hotel Fenix Real Bogota. - 🚗
Var kan jag parkera min bil under vistelsen på Hotel Fenix Real Bogota?
Gäster på Hotel Fenix Real Bogota kan parkera sina fordon på parkering. - 🕗
Vad är det senaste vi kan checka ut på detta hotell?
Gäster på detta hotell måste checka ut vid 12:00. - 💵
Vad är priset för ett rum på hotellet?
Det genomsnittliga rumspriset på hotellet är 15$. För mer information, kontakta hotellpersonalen. - 🚪
Vilka rumstyper finns tillgängliga på Hotel Fenix Real Bogota?
På Hotel Fenix Real Bogota kan gästerna välja mellan Trebäddsrum, Dubbelrum och Tvåbäddsrum. - ❓
Vilka bekvämligheter erbjuds på detta hotell?
På detta hotell hittar du valutaväxel och varuautomat samt förvaringsboxar.